Su Borusunda Kaçak Bulma Nasıl Yapılır

Su Borusunda Kaçak Bulma Nasıl Yapılır

Su borunsa kaçak bulma işlemi genellikle uzmanlık isteyen bir alandır. Su Borusunda Kaçak Bulma Nasıl Yapılır? Bunun bir takım işlemler sonrasında %100 doğru tespit yapılabilmektedir. Su borularındaki kaçakları tespit etmek, ev sahipleri için önemli bir beceridir. Eğer su faturalarınız yüksekse veya duvarlarda, tavanlarda nemlenme varsa, su borularında kaçak olabilir.

İlk adım, su tüketimi göstergelerini izlemek ve anormal artışlara dikkat etmektir. Ardından, su sayacını kontrol ederek su kullanımı olmamasına rağmen sayaç dönüyorsa bir kaçak olabilir. Evinizdeki nemlenme, küf veya su lekeleri de kaçak belirtileri olabilir. Profesyonel bir tesisatçıdan yardım almak veya su kaçağı tespit cihazları kullanmak, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için etkili yöntemlerdir. Su borusundaki kaçağı tespit etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

Su Faturasını Kontrol Etme

Su faturanız normalden yüksekse, bu su tüketiminde bir artış olabileceğini gösterebilir ve bir sızıntıya işaret edebilir. Su faturasındaki ani değişiklikler birebir su kaçağını size bildirir. Duvarlarınızdan evin içine geçiş yapmasa duvar içerisindeki gizli tesisat borularında kaçak olabilir ve en kısa sürede duvara yansıyacaktır.

Su Faturasını Kontrol Etme
Su Faturasını Kontrol Etme

Su Sayacını Kontrol Etme

Su sayacınızı kontrol edin. Evinizde hiç su kullanılmadığı bir zamanda su sayacı hala dönüyorsa, bu bir sızıntının işareti olabilir. Evin içerisinde tüm vanalar ve makineler kapalı iken su sayacında ufakta olsa bir hareketlenme varsa evinizde su kaçağı olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda uzmanları çağırarak teknolojik cihazlar ile doğru tespitler yapılmalıdır.

Su Sayacını Kontrol Etme
Su Sayacını Kontrol Etme

Düzenli Kontroller

Belirli bir süre boyunca evinizde hiç su kullanılmadığı bir zamanda su sayacını kontrol edin. Sayacın döndüğünü görürseniz, bir sızıntı olabilir. Bir önceki bahsettiğimiz su saat kontrolünü belirli aralıklarla yaparak kaçak olup olmadığını anlayabilir ve şüphelerinizi giderebilirsiniz.

Su Borusunda Kaçak Bulma Nasıl Yapılır

Görsel Kontrol

Su tesisatınızın geçtiği yerleri görsel olarak kontrol edin. Islak lekeler, pas izleri veya su damlaları borulardaki bir sızıntıyı gösterebilir. Evin tavan duvar ve zeminini göz ile kontrol ederek kaçağın olup olmadığını %100 olmasada tahmin yürütebilirsiniz.

Görsel Kontrol
Görsel Kontrol

Klozet Tankı Kontrolü

Klozet tankından su sızıyorsa, bu da bir su kaçağına işaret edebilir. Klozet tankı su kaçırıyorsa su kaçağının başlıca sebeplerinden olabilir. 

Klozet Tankı Kontrolü
Klozet Tankı Kontrolü

Profesyonel Yardım

Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sızıntıyı tespit edemezseniz veya büyük bir sızıntı söz konusuysa, profesyonel bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Profesyonel ekipmanlarla sızıntının kaynağını daha doğru bir şekilde belirleyebilirler.

Ayrıca su borusundaki sızıntıları tespit etme ve onarma işlemleri, deneyim ve beceri gerektiren hassas bir işlemdir. Eğer konuda deneyiminiz yoksa veya büyük bir sızıntı varsa, mutlaka uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0534 880 00 42

Pendik su kaçağı tespiti hizmeti almak için günün 24 saati firmamız ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

    Tesisatçı AraWhatsApp Yaz
    sakarya su kaçağı tespiti samandıra tesisatçı sancaktepe tesisatçı çekmeköy su kaçağı tespiti sultanbeyli su tesisatçısı kurtköy su tesisatçısı ümraniye su tesisatçısı zeytinburnu su tesisatçısı avcılar su tesisatçısı bağcılar su tesisatçısı bayrampaşa su tesisatçısı çayırova su tesisatçısı çekmeköy su tesisatçısı darıca su tesisatçısı halkalı su tesisatçısı merter su tesisatçısı pendik su tesisatçısı sakarya su tesisatçısı sefaköy su tesisatçısı